Psikolog ve psikiyatrist farkı nedir?

  • Psikiyatristler, tıp fakültesi mezunu olan uzman doktorlardır. Psikologlar ise lisans eğitimlerini 4 senelik psikoloji programında tamamlar.
  • Psikiyatristler, tıp fakültesinden mezun oldukları için ilaç yazma ve ilaçla tedavi yönteminden yararlanabilirler. Psikologlar ise tıp fakültesinden mezun olmadıkları için ilaç tedavisi uygulayamazlar.
  • Psikologlar tedavi yöntemi olarak benimsedikleri disiplin doğrultusunda psikoterapi uygularlar.

Psikoterapi seansları kaç dk sürüyor?

Psikoterapi seanslarımız 45 dakika sürmektedir.

Psikoterapi kaç seans sürer?

Psikoterapi danışanın özelinde gerçekleşen, terapi protokolünün tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre şekillendiği bir süreçtir. Kişinin geçmiş öyküsüne şu an yaşadığı problemlere, kişinin psikoterapideki  direncine kadar birçok faktörle değişim göstermektedir.

Psikoterapi seanslarındaki konular gizli mi kalıyor?

Psikolog, çalışması boyunca hizmet verdiği kişi ve kurumlardan edindiği bilgileri gizli tutmaktadır. Etik kurallar çerçevesinde buna özen göstermekteyiz.

Hangi yaş gruplarıyla ilgileniyorsunuz?

2 yaşından itibaren her yaş grubuyla çalışmaktayız. Deneyimsel oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi(BDT) ve EMDR ekollerinin yetişkin ve çocuk ergen formlarıyla çalışmaktayız.

DİYET HİZMETİ ALMADAN ÖNCE KAN TAHLİLİ OLMASI ZORUNLU MU ? KAN TAHLİLLERİ NEDEN İSTENMEKTEDİR ?

Evet. Kan tahlillerini kişinin diyet yapması hâlinde kilo vermesine engel olabilecek hormonal durumları saptamak amacıyla istenmekteyiz. Bunun da ötesinde vitamin eksiklikleri de kilo vermenize engel olabilir. Bütün bunları destekleyecek şekilde ilerlemek daha sağlıklı olacaktır.

1 AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Bir ayda 4-6 kg vermek sağlıklıdır ama bu durum kişinin metabolizmasına göre değişiklik göstermektedir.

DANIŞANLARINIZA ZAYIFLATAN İLAÇLAR VERİYOR MUSUNUZ?

Hayır, asla. Diyetisyenlerin ilaç yazma yetkisi yoktur. Fakat destekleyici takviye edici gıda olarak doktora da danışmak kaydıyla ihtiyacı olan kişilere eksiklikleri doğrultusunda önerilebilmektedir. Takviye edici gıdalar ilaç değildir.

BANA VERDİĞİNİZ DİYETİ BAŞKALARI DA UYGULAYABİLİR Mİ?

Bu doğru bir durum değildir. Diyete başlayan kişinin rahatsızlıkları, tüketimleri ve ihtiyacına göre planlanmış beslenme ve öneriler bir diğer kişi için aşırı zorlayıcı, olumsuz olabilecek ( tansiyonun düşmesi, baş dönemleri, baş ağrıları, aşırı acıkmalar gibi) yan etkilere neden olabilmektedir. Beslenme planı kişiye özgüdür, ezbere yapılmasından ziyade öğrenilerek ve hayata geçirilerek yapılması daha sağlıklı ve kalıcıdır.

DOĞUMDAN HEMEN SONRA EMZİRME DÖNEMİNDE DİYETE BAŞLAYABİLİR MİYİM ?

Emzirme döneminde de kilo verebilirsiniz. Tek başına kilo vermek değil aynı zamanda süt miktarı ve süt kalitesini arttırmak da hedeflenmelidir. Doğumdan yaklaşık 40 gün sonrasında başlanabilir. Emzirme döneminde yapılan diyetler aşırı kısıtlı olmamalıdır, annenin disiplinli, temiz, yeterli ve dengeli yeme alışkanlığı kazanılması hedeflenmelidir.

BESLENME PROGRAMLARINDA 6 ÖĞÜN TÜKETMEK GEREKLİ MİDİR?

Öğün sayısı kişinin yaşam tarzına göre değişiklik göstermektedir. Beslenme programları kişiye özel olmalıdır. Herkes 6 öğün tüketmek zorunda değildir

ANDUMEDİC 3 PRO CİHAZININ 1 SEANSINDA KAÇ CM İNCELMEM OLUR?

Cihaz her girişinizde 2-8 cm arasında inceltme başarısına sahip. Tabii ki bu durum vücut yapınıza kilo durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

ANDUMEDİC 3 PRO CİHAZINA GİRMEK İÇİN HERHANGİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

Hayır. Cihaz girmek için yaş kriteri yoktur.

ANDUMEDİC 3 PRO CİHAZININ HERHANGİ BİR YAN ETKİSİNİ GÖRÜR MÜYÜM?

Hayır. Cihaz tamamen medikal bir cihazdır. Herhangi zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Randevu Oluştur