Online Danışmanlık Nedir?

Gelişen teknoloji ile beraber online danışmanlık imkanları oldukça genişlemiştir. Nerede olursanız olun randevu alarak görüntülü bir şekilde online danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.  BESLENME DANIŞMANLIĞI YA DA PSİKOTERAPİ OLARAK NEREDE OLURSANIZ OLUN YANINIZDAYIZ.

Online Danışmanlığın Faydaları

  • Online psikolojik danışmanlık zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çağımız teknoloji ve hız çağı, dolayısıyla iş yoğunluğundan dolayı psikoterapistin ofisine gidemeyenler için çok avantajlı bir yöntemdir.
  • Online psikolojik danışmanlık yurt dışında yaşan Türkler için kendi kültürüne uygun danışmalık yöntemi sağlaması açısından çok değerlidir. Danışmalıkta en önemli konulardan biri bizim ailemizden getirdiğimiz değerler, inançlar ve duygulardır. Bu değerleri Türk bir danışman daha kolay anlayacak, danışanının sorununun çözümü böylelikle hızlanacaktır.
  • Online psikolojik danışmanlık içedönük kişiler için çok avantajlıdır. Sosyal fobi olarak da isimlendiğimiz kişilik örüntüsüne sahip olan kişiler çoğu zaman evden dışarı çıkmak istememekte, bir danışmanın kliniğine gitmek bu kişiler için çok zor olabilmektedir. Bu durumda olan kişiler kendini güvende ve emniyette hissettiği ortamlarda danışmalığa oldukça olumlu yanıt verebilmektedir.
  • Online psikolojik danışmanlık fiziksel olarak engeli bulunan, herhangi bir sebeple ofise gitmek istemeyen herkes için ideal bir danışmanlık yöntemidir.
  • Online psikolojik danışmanlık halihazırda danışmalığı devam eden fakat farklı bir şehire ya da ülkeye taşınması gereken kişiler için danışmalık sürecinin sekteye uğramaması açısından oldukça faydalıdır.

Online Danışmanlık Kimlere Yapılmaz

Online psikoterapi ailelere yapılmaz, yani çift danışmanlığı online danışmanlık için uygun değildir. 18 yaşından küçüklere yapılmaz. (Çocuklar için filial danışmanlık yapılabilir.)

Ekibimiz

Randevu Oluştur