Ergen Danışmanlığı Nedir?

ERGEN DANIŞMANLIĞI

Birey olma yolunda önemli adımlarla ilerleyen “ergen” olarak nitelendirdiğimiz danışanımıza, bu hayat yolcuğunda yargısız bir şekilde dinleyerek eşlik etmek, süreci daha kolay geçirmesine imkan sağlayacaktır. Birey olma yolunda önemli adımlarla ilerleyen “ergen” olarak nitelendirdiğimiz danışanımıza, bu hayat yolcuğunda yargısız bir şekilde dinleyerek eşlik etmek, süreci daha kolay geçirmesine imkan sağlayacaktır.

Ailelere de verilen destekle iletişimi kuvvetlendirebilir, iletişim, kaygı, öfke gibi birçok problemle baş edebilmek adına bize ulaşabilirsiniz.

Ergen Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Ergenlik hem fizyolojik hem duygu durumu hem de sosyal ilişkiler açısından oldukça karmaşık ve dolayısıyla çatışmacı seyreden bir geçiş süreci olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu süreç içerisinde bireyin kendini anlaması oldukça zorlaşırken, bu durum aile ve sosyal ilişkilere de yansımaktadır.

Ergen danışmanlığı, kendini tanımaya ve inşa etmeye çalışan kişiyi, birey olma sürecinde dengeleme ve destekleme amacını taşımaktadır. Ergenlik, bir kendini ifade etme arayışıdır. Bu arayışın en doğru şekilde yönlendirilmesi ve kişinin öncelikle kendi ile iletişiminin sağlanması açısından ergen danışmanlığına önemli görevler düşmektedir.

Ailelerin bu zorlu geçiş sürecini anlayabilmeleri, sürecin daha sağlıklı şekilde işleyiş göstermesi açısından oldukça önemlidir. Ergen danışmanlığı, ailelerin süreci anlaması ve sürecin genel özelliklerini bilerek çocuklarına yaklaşımlarını şekillendirmeyi amaçlamaktadır.

Ekibimiz

Randevu Oluştur